Cytat

Największą sztuką życia jest umieć z wdziękiem się zestarzeć.

WIGILIA W KLUBIE SENIORA14 grudnia 2016 r. do stołu w kawiarni Arkadia zasiadła niemal setka osób. Przybyli zaproszeni goście: ks. dziekan senior Michał Drabicki, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, burmistrz Błażowej Jerzy Kocój. Wszystkich powitała prezes Klubu Seniora Genowefa Puzio. Zaprosiła do obejrzenia widowiska jasełkowego w wykonaniu wychowanków Przedszkola Publicznego w Błażowej. Występ młodych artystów nagrodzono gromkimi brawami.
Następnie ks. Michał Drabicki odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki, którymi zebrani w kawiarni podzielili się. Popłynęły ciepłe słowa życzeń.
Seniorzy gratulowali burmistrzowi Jerzemu Kocojowi zdobycia wysokiego czwartego miejsca w kategorii burmistrzowie w plebiscycie czytelników „Nowin”. Cieszy duża ilość głosów na tak, oddanych na włodarza naszej gminy.

Stanisław Kruczek, Jerzy Kocój i ks. Michał Drabicki w swych wystąpieniach docenili wkład błażowskich seniorów w życie gminy. Złożyli obecnym na sali i ich najbliższym życzenia świąteczno-noworoczne.
Za zmarłych członków i sympatyków Klubu Seniora – Krystynę Potoczny, Tadeusza Groszka i Zbigniewa odmówiono modlitwę „Wieczne odpoczywanie”.
Przystąpiono do wieczerzy. Nie da się ukryć, że kulminacyjnym momentem w kulinariach zimy są w Polsce święta Bożego Narodzenia. Pierwszym uroczystym posiłkiem jest Wigilia, która ma rodzinny charakter i przypisane tylko do tego jednego dnia w roku potrawy wigilijne i obyczaje. Tradycja polska głosi, że na stole powinno pojawić się dwanaście postnych potraw wigilijnych, które są równie ważne, jak sianko pod obrusem i dodatkowe nakrycie stołu. Należy spróbować każdej z dwunastu wigilijnych potraw, gdyż przynosi to szczęście na nadchodzący rok.
Wprawdzie u seniorów dwunastu potraw nie serwowano, ale nie zabrakło tych najbardziej tradycyjnych: kapusty z grzybami, pierogów ruskich i z kapustą, gołąbków, żurku z ziemniakami, ryby, a na deser ciasta i kompotu z suszu.
Rzewne polskie kolędy przywołały świąteczny nastrój. To było kolejne udane spotkanie w Klubie Seniora.
Danuta Heller