Cytat

Największą sztuką życia jest umieć z wdziękiem się zestarzeć.

WSZYSTKO DLA ZDROWIA

„Istotny jest dla człowieka dzień, w którym przez radość i pokój w sercu nabierze sił i zapału do życia”.
P. Szczepański

Mając na uwadze powyższe, Zarząd Klubu Seniora „Pogodna Jesień” w Błażowej w dniu 24.05.2017 r. zorganizował wyjazd swoich członków do źródełka w Sołonce.
Umieszczone tam tablice informują, że półgodzinny pobyt w tym mikroklimacie równa się czterem godzinom obecności nad Morzem Bałtyckim ( porównywalny mikroklimat ). Od pięciu lat w Sołonce  istnieją kaskady solankowe. Chodząc wzdłuż nich można wdychać bogatą w jod solankę. Zawartość jodu jest tutaj wyższa niż w tężniach, np. w Ciechocinku. Duża zawartość jodu wydziela się podczas spływania solanki po kamieniach kaskady. Mamy nadzieję, że kilkugodzinny pobyt seniorów w tym mikroklimacie pozytywnie wpłynie na ich  zdrowie i samopoczucie. Oprócz dowolnej ilości wdechów i wydechów zdrowym powietrzem, korzystaliśmy też z ruchu, pieszo pokonując wzniesienie dzielące parking i źródełko. W miarę upływu czasu poprawiał się humor i kondycja uczestników.
Zarząd częstował kawą, herbatką i pieczonymi kiełbaskami, a solenizantki Aniela i Joanna wspaniałym ciastem i napojami chłodzącymi. Picie solanki było ogólnodostępne.
Sielankę przerwał ulewny deszcz. Wszyscy schronili się pod zadaszeniem. Niestety, daszek przeciekał i okazało się, że jego zadaniem jest ochrona tylko przed słońcem.
Nikt nie narzekał, mając nadzieję, że deszcz, który tam padał, to przecież deszcz ekologiczny.
W połączeniu z cennymi pierwiastkami powietrza, stworzył roztwór, który – mamy nadzieję – wpłynie na bujny porost włosów. Wszystkie głowy były zmoczone. W naszym wieku to sprawa wielkiej wagi. Czekamy na efekty odrostów.
Były śpiewy, żarciki, rozmowy. Przepiękne widoki, zapach świeżej zielni i życiodajny mikroklimat oraz wesoły nastrój uczestników, spełniły założone cele wyjazdu.
Dziękujemy Zarządowi Klubu Seniora za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.
„I ja tam byłam …”
Z. Wielgos

 (W celu utrwalenia korzyści zdrowotnych, oczekujemy następnych wyjazdów ).