Cytat

Największą sztuką życia jest umieć z wdziękiem się zestarzeć.

WIGILIA W KLUBIE SENIORA 2017

WIGILIA W KLUBIE SENIORA 2017

Podobnie jak w latach ubiegłych, 14 grudnia 2017 r. odbyło się w Błażowej spotkanie opłatkowe seniorów, organizowane przez Klub Seniora „Pogodna Jesień” w Błażowej. Jak wynika z moich obliczeń, byłoby to już dwudzieste takie spotkanie, gdzie wszyscy spotkali się w tak licznym gronie. Spotkanie odbyło się w błażowskim Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie pani Ania Słupek dzięki swoim umiejętnościom manualno - artystycznym stworzyła piękny klimat świąt, wykonując piękne stroiki, bombki i choineczki.
Wszystkich przybyłych gości powitała prezes Klubu Seniora Genowefa Puzio, która podziękowała burmistrzowi Błażowej Jerzemu Kocojowi i wicemarszałkowi Stanisławowi Kruczkowi za przybycie i wspieranie w licznych działaniach seniorów. Wyraziła wdzięczność za pomoc i wsparcie.
Po krótkiej modlitwie za żyjących i za tych, którzy już odeszli, ks. dziekan senior Michał Drabicki poświęcił opłatek życząc wszystkim wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego na kolejny rok.
Słowa, które najczęściej pojawiały się w życzeniach składanych przez seniorów to ,,dużo zdrowia”, ,,sił”, i ,obyśmy się spotkali za rok w tym samym gronie”. W trakcie życzeń na sali zrobiło się gwarno i tłoczno, każdy chciał się podzielić opłatkiem, przecież to jedna ,,wielka rodzina” -  ileż to wspólnie ognisk rozpalili, ile odbyli wycieczek, w ilu miejscach świętych byli. Kto by to zliczył, a i tak co środę spotykają się w GOK.. Może nie w tak licznym gronie jak na Wigilii, ale jednak..
Na stole gościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne, a więc nie zabrakło tam barszczu, pierogów z kapustą i ziemniakami, kapusty, gołąbków i kompotu z suszu.
 Z krótkimi okolicznościowymi przemówieniami wystąpili Stanisław Kruczek życząc wszystkiego dobrego, dołączając wszystkim do życzeń kalendarz na nowy 2018 rok, i burmistrz Błażowej Jerzy Kocój  przekazując również życzenia od władz naszej gminy i prezenty ze słodkościami.

Nie był to jednakże koniec atrakcji, gdyż po wspólnej kolacji rozpoczęła się zabawa w horoskop, przygotowana przez panią Zosię Wielgos. Sama pomysłodawczyni wcieliła się w Zofię wróżbitkę, która każdemu uczestnikowi wywróżyła świetlaną przyszłość na kolejny 2018 rok. Śmiechu było co niemiara, nawet  księdzu Michałowi nieźle wywróżyła.
Uczestniczący w spotkaniu seniorzy nie kryli radości, że mogli się spotkać przy wigilijnym stole. Należy więc mieć nadzieję, że takich spotkań opłatkowych nie zabraknie, a nowych uczestników będzie przybywać.  Czego więc im życzyć? Dużo, dużo zdrowia i dalszej motywacji i chęci do spotkań. Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie, była to moja pierwsza wizyta wigilijna u seniorów, a czułam się tak, jakbym spędzała ją z nimi co roku.

                                                                                                           Anna Heller  
Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.
 Fot. Anna Heller